Co nowego?

poniedziałek 17 sierpnia 2020

Wyrazy wdzięczności

Rezydencja Dworsko-Parkowa PRASTARA swoje istnienie zawdzięcza m.in. ogromnej pasji i determinacji obecnych właścicieli Dworu Cielętniki, którzy pieczołowicie, krok po kroku, wskrzeszają, niemal z ruin, wyjątkowe dziedzictwo i piękno tego miejsca. Wiele okolicznych dworskich posiadłości dawno już popadło w zapomnienie, tonąc w gruzach, dzikim gąszczu starych drzew, a w najgorszym razie – w tonie śmieci.

Pewnie niewiele osób zdaję sobie sprawę, że odbudowa dworskiego majątku to przedsięwzięcie na niejedno pokolenie. Tym bardziej cieszy nas każdy mały kroczek, który prowadzi nas dalej, ku pełnej rewitalizacji obiektu.

Obecnie w Rezydencji trwają prace wykończeniowe dworskiej Oranżerii, która już niebawem będzie cieszyć swoim pięknem i okazałością niejedno ludzkie serce. Jednocześnie realizujemy dużą inwestycję obejmującą uruchomienie ciepłociągu, łączącego kotłownię z budynkiem Gorzelni. To niezmiernie ważny etap, który już dziś daje mocne podwaliny pod przyszłe funkcjonowanie planowanego w Prastarej Muzeum Techniki Napędu z kolekcją zabytkowych maszyn parowych na czele.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy dzielnie wspierają naszą inicjatywę i którym nie jest obojętny los naszego wspólnego narodowego dziedzictwa. Dziękujemy również naszym Gościom, którzy, wybierając nasze miejsce na cel swojego wypoczynku, jednocześnie wspierają odbudowę i rozwój historycznego majątku dworskiego w Cielętnikach.

Jest nam bardzo miło zapraszać Państwa z każdym dniem w coraz piękniejsze miejsce.

logo

Witaj, tu zespół prastara. Pomożemy Ci wybrać odpowiednią kurację dla Ciebie.

Prosimy o kierowanie pytań
oraz rezerwacji na adres mailowy kuracja@prastara.pl
Ewentualnie telefonicznie od 09:00 - 16:00 pod nr telefonu
601445356, 503067041, 506183389